Interaktivní paronama:

Zajímavosti v okolí

Home > Rozhledna > Zajímavosti v okolí

V regionu Moravský kras a okolí je množství různých turistických cílů. Vedle 5 veřejnosti přístupných jeskyní (Sloupsko - šošůvkých, Punkevních, Kateřinské, Balcarce a Výpustku,  propasti Macoše a vedle toho i krásné přírodě, najdou v regionu návštěvníci i další cíle, které jsou hodné jejich návštěvě. Jedná se např. o několik zámků (Rájci - Jestřebí, Lysicích, Boskovicích, Blansku a Letovicích), mají možnost se v parném létě zchladit koupelí např. v rybníku  Olšovec v Jedovnicích, koupališti ve Sloupě, aqvaparku v Blansku a pod.), mohou navštívit muzea v Blansku a Boskovicích a vedle toho jim region poskytne další volnočasové aktivity umožňující načerpání nových sil do další práce. O většině těchto turistických cílů se můžete dozvědět více informací z videí pořízených v rámci projektu Kam jedeš? Jednotlivá videa najdete níže v tabulce.
Na dobroty do Mor. krasu O produktech označených značkou Moravský kras - regionální produkt.
Toulat se Blanenskem O Světelském oltáři v adamovském kostele, Novém hradě, olomučanské keramice, atd.
Do lesnického Slavína O kostele ve Křtinách, památnících  a stromech v lesnickém Slavíně v okolí Křtin, atd. 
Ke Kojálu na hříbky O sbírání hub v okolí Jedovnic a Baldovce, kostele v Jedovnicích, sportovním areálu v Krasové, vysílači Kojál, kempu v Baldovci, kostele v Senetářově, atd.
Na lysické panství O Porčově mlýně v Býkovicích, zámku v Lysicích, rozhledně Babylón v Kozárově, kostele v Dlouhé Lhotě a Penzionu U tří volů v Býkovicích. 
Okolo Křetínské přehrady O zámku v Letovicích, keltském skanzenu Isarno, přehradě Křetínka, agrocentru Ohrada ve Vískách, atd.
Vezmeme to od Adama O rozhledně Alexandrovka, Staré huti a Býčí skále u Adamova, Hrádku u Babic, atd.
Do Slópa a Šóvky O sloupském kostele, sloupsko - šošůvkých jeskyních, zřícenině hradu Holštejn, vápence Velká dohoda u Lipovce, jeskyni Balcarka v Ostrově u Macochy, atd.   
Za národy do Boskovic O Živovské čtvrti, hradu, zámku, Westernovém městě a koupališti v Boskovicích.   
Z Olešnice do Kunštátu O dílně na modrotis , muzeu strašidel, muzeu automobilů a ski areálu v Olešnici na Moravě, jeskyni Blanických rytířů a rozhledně Milenka v Rudce u Kuštátu a zámku a keramice v Kunštátě.   
Lyžovat na Boskovicko O běžkovém lyžování v okolí Boskovic, Benešově, muzeu a golfovém hřišti v Kořenci, koupání v Boskovických krytých lázních, atd. 
Lyžovat na Olešnicko O lyžování ve skiareálu v Olešnici na Moravě, běžeckém lyžování v okolí Olešnice, vlastivědném muzeu v Olešnici, atd.
Po stezce Petra Bezruče O turistické stezce z Brna - Řečkovic do Černé Hory, rybnících a lelkovadlu u Lelekovic, klášteře ve Vranově, kostele ve Svaté Kateřině a Pivovaru v Černé Hoře. 
Na kolobce krasem O koloběžkách a speleomuzeu ve Vilémovicích, rybaření v Ostrově u Macochy, hotelu Broušek a Amaterské jeskyni, Pustém žlebu, Punkevních jeskyních, ovečkách v Moravském krasu a Smrtní jeskyní u Vilémovic.
Ohřát se do jeskyní O propasti Macocha, jeskyních Punkevních, Kateřinské a jeskyni Výpustek u Křtin.
     

 Tento projekt byl spolufinancován z prostředků Programu LEADER ČR.