Interaktivní paronama:

Rozhledna

Home > Rozhledna

Rozhledna na kopci Podvrší u Veselice je od roku 2001 jedním z vyhledávaných turistických cílů v regionu Moravský kras a okolí. Každoročně ji navštíví okolo 20 000 návštěvníků, z nichž mnozí žijí v regionu a do Veselice zavítají např. s cílem pohlédnout na svou obec a nebo se jen pokochat pohledem na okolní krajinu, která má své kouzlo v každou roční dobu.  Další tento turistický cíl navštíví během své dovolené a podle informací od správců rozhledny je většina z nich velice spokojena. Pochvalují si,  že mají okolní krajinu jako na dlani, rozhledna je bez větších obtíží přístupná, jak pro motorizované, tak pěší, či cyklisty a hodně jich je takových, kteří rozhlednu navštíví několikráte do roka. Např. o Velikonocích, kdy se koná v areálu rozhledny tradiční velikonoční jarmark, nebo rozhlednu navštíví v poslední den roku - na Silvestra, kdy členové sdružení VESELICKÁ KAPLIČKA pro ně připraví tradiční teplé občerstvení v podobě svařeného vína, či grogu. Stále častěji také rozhlednu navštěvují školní zájezdy a nebo se stává místem, kdy si na vyhlídkovém ochozu řeknou své ANO novomanželé na počátku své společné cesty životem. Za dobu od uvedení rozhledny do provozu se v areálu rozhledny uskutečnilo mnoho společenských akcí. Tyto stránky mají mimo jiné za cíl informovat širokou veřejnost o dalších akcích, které pořadatatelé v areálu rozhledny připraví. Věříme, že na některou z nich zavítáte i Vy. Určitě nebudete zklamáni.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od roku 2015 je dalším tur. cílem ve Veselici Muzeum včelařství Moravského krasu. Více informací o něm najdete na webu vavrinec.cz.

Velikonoce 2023

 Rozhledna bude otevřená od pátku 7.4.2023 do pondělí 10.4.20238, včetně a to v čase 10-18 hod.

Webmaster  6.4.2023

Zahájení sezony 2021

 

Webmaster  26.4.2021

 Tento projekt byl spolufinancován z prostředků Programu LEADER ČR.