Interaktivní paronama:

Jak se k nám dostanete

Home > O Veselici > Jak se k nám dostanete


Pěšky
Veselice se nachází z větší části na území CHKO Moravský kras. Pěší turisté se z města Blanska dostanou do Veselice po modré značce, vedoucí od zastávky vlaků ze stanice Blansko - město, přes Obůrku, dále směr Veselice. Přímo z území Moravského krasu lze do Veselice přijít po zelené značce od Macochy přes Nové Dvory k Obůrce, a dále po modré směrem Veselice. Zájemci, kteří využijí autobusové spojení se do Veselice dostanou z autobusového nádraží v Blansku spoji č. 233 IDS JMK, směr Benešov.

Na kole
Veselicí prochází cyklotrasa č. 5116, která spojuje Blansko s Boskovicemi. Cykloturisté přijíždějící k Moravskému krasu z jeho severu, tedy např. po trase č. 5 - Jantarové ztezce, odbočí ve Sloupu na trasu č. 5085 směr Rájec, z které odbočí v Petrovicích na trasu č. 5117, pod Petrovicemi pokračují po trase č. 5116 do Veselice. Po návštěvě Veselice mohou dále pokračovat směrem Blansko opět na trasu č. 5. Od jihu se lze do Veselice dostat méně náročnou cestou Arnoštovým údolím po trase č. 5, dále od Skalního mlýna Pustým žlebem do Sloupu a nebo přes Suchý žleb do Ostrova u Macochy a dále do Sloupu a odtud již do Veselice výše popsaným způsobem. Od jihovýchodu lze využít regionální cyklotrasy č. 507 od Rousínova, po které lze přijet do Ostrova u Macochy na trasu č. 5 a dále již výše popsaným způsobem do Veselice.

Autem, či motorkou
Motorizovaní návštěvníci přijíždějící k Moravskému krasu z jeho jihozápadu sjedou na Lipůvce ze silnice č.43 Brno - Svitavy a pokračují po silnici č. 379 do města Blanska, kde po projetí okolo autobusového nádraží a dále v centru města na kruhovém objezdu odbočí směrem Sloup a pokračují po silnici cca 9 km přes BLANSKO - Těchov, VAVŘINEC - Nové Dvory do Veselice (místní část obce Vavřinec označená na začátku zástavby jako VAVŘINEC - Veselice). K parkování mohou využít parkoviště u Kulturního domu, ke kterému je ze silnice přivede dopravní značení. Návštěvníci přijíždějící do MK z jeho severu, sjedou pod Ludikovem ze silnice č. 150 Žďár n/S - Prostějov a pokračují po silnici č. 373 přes Ludikov, Němčice směrem Sloup, odkud potom směrem Blansko, kde se po projetí obcí Vavřinec dostanou do Veselice (opět označené na začátku zástavby jako VAVŘINEC - Veselice). Zde po cca 300 metrech odbočí vpravo na místní komunikaci, po které přijedou za pomoci dopravního značení na parkoviště u Kulturního domu. Návštěvníci přijíždějící do MK po silnici č. 379 od Vyškova, nebo po silnici č. 373 od Brna, tedy z jihovýchodu, po příjezdu do Jedovnic pokračují směrem Vilémovice, Ostrov u Macochy a Sloup, odkud dále pokračují již výše popsaným způsobem.

 Tento projekt byl spolufinancován z prostředků Programu LEADER ČR.